Новини

Ми працюємо:
Офіс:
Пн-Пт: 09:00 - 18:00
Сб-Нд: 11:00 - 15:00
Наша адреса:
03039, УКРАЇНА, КИЇВ, ВУЛ. ГОЛОСІЇВСЬКА, 7
Зателефонуйте нам:
+38 (044) 334-38-04
У холодній воді – зцілення, попередження захворювань, вона зміцнює тіло і зберігає бадьорість духу.
Авл Корнелій Цельс

Ідеальний склад питної води

Питна вода визнана джерелом життя на планеті. Без води все живе гине досить швидко. Та далеко не будь-яка вода підходить для вживання. А нинішні тенденції ведення здорового способу життя диктують моду на педантичне ставлення до вибору питної води. То яка ж вона – ідеальна вода?

Для початку – вода ділиться на кілька категорій: технічна, умовно-питна, питна, мінеральна, лікувальна і т. д. Технічна використовується у будівництві, для миття, наприклад, автомобілів і так далі.

Умовно-питна – це вода, яку ми отримуємо через водопровід, в різних свердловинах, криницях. Пити таку воду можна, але визначити її корисність або безпеку можливо лише за допомогою спеціального обладнання.

Питною водою вважається та, яка відфільтрована. Це може бути фільтр, вбудований в систему водопостачання квартири/будинку. Може бути спеціальна система фільтрації зі змінними картриджами. Або ж це вода, представлена в точках продажу або компаніями поставки води.

Мінеральна вода найчастіше набирається з свердловин різних курортів. Така вода може використовуватися і для повсякденного пиття, і як лікувально-профілактична. Найчастіше її просто вживають у сирому вигляді, не кип’ятять і не готують на такій воді.

Лікувальна – це вода з підтвердженими цілющими властивостями, найчастіше використовується за призначенням медичного співробітника, а також – в різних лікувальних та оздоровчих закладах.

Склад питної води

Відповідно до критеріїв, виведеним фахівцями, вода повинна відповідати наступним пунктам:

1. Колір: Ідеальна за складом, питна вода не має кольору і запаху, не має смаку, домішок, осадів та іншого. Свій вигляд не змінює при нагріванні або охолодженні. Тобто, вода повинна залишатися прозорою при будь-яких маніпуляціях.

2. Жорсткість: Жорсткість води викликана підвищеним вмістом магнію і кальцію. Така вода найчастіше зустрічається в підземних джерелах, її фільтрують і очищають, тим самим зменшуючи кількість мінеральних речовин. У домашніх умовах жорстку воду можна пом’якшити, прокип’ятивши її.

3. Кислотність: Кислотність води визначається рівнем рН. Вода з нейтральною кислотністю має коефіцієнт у середьному 7. У води з підвищеною кислотністю коефіцієнт буде перевищувати це значення.
4. Вміст солей: За ідеальних параметрів вода містить близько 200-400 міліграмів солей на літр.

5. Бактерії: Допустима норма – до 100 на кубічний сантиметр. Якщо цю кількість перевищено – вода не може вважатися питною і переходить до розряду умовно-питної. Перевірити воду на бактерії в домашніх умовах не складно. Необхідно помістити воду в чисту, закриту ємність і поспостерігати за нею. Якщо вода очищена від бактерій, вона простоїть дуже довго, не змінюючи своїх якостей. Якщо ж на стінках ємності почали з’являтися утворення у вигляді бактеріального нальоту – таку воду краще не вживати в їжу зовсім або ж обов’язково кип’ятити.

6. Окислюваність: Хороша питна вода не повинна окислюватися – таку воду можна вважати чистою. Її також легко перевірити в домашніх умовах. Необхідно залишити воду у відкритій чистій посудині. Чиста вода з часом просто висохне, не залишивши ніяких слідів. Вода ж з високою окислюваністю залишить після себе осад у вигляді білих пластівців. Таку воду теж можна очистити за допомогою кип’ятіння.

Вибір правильної питної води – запорука здоров’я і гарного самопочуття кожного дня. Мінеральна вода ТМ «Джермук» відповідає усім критеріям якості та є ідеальною для щоденного вживання всією родиною.